Boże Ciało 2021

 

Niektórzy patrzący z boku na tegoroczne (2021) procesje Bożego Ciała komentowali, że były jakby bardziej uduchowione. Widać, że procesja nie była tylko procesją, ale wyraźnym zjednoczeniem z Bogiem. Wraz z możliwością zorganizowania procesji, wierni z radością i wielką pobożnością pragnęli wziąć w niej udział, tym samym wyrażając wdzięczność Bogu za Jego obecność wśród nas. Ulice naszych miast znowu zatętniły życiem i wielbieniem Boga.

 

Bełchatów - Parafia pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zgromadziliśmy się na Mszy Św. o godz. 10:00, by dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii. Mszy Św. przewodniczył ks. Proboszcz Stanisław Jaskuła SCJ, a homilię wygłosił ks. Maciej Kopczyński SCJ. Po Eucharystii udaliśmy się tradycyjnie w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Z racji tego, że przeżywamy w tym roku 40 lat istnienia naszej parafii ołtarze przedstawiały: św. Jana Pawła II (patrona Bełchatowa), NMP Matkę Kościoła i św. Barbarę (patronki naszej parafii) oraz Najświętsze Serce Pana Jezusa. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w procesji za świadectwo Waszej wiary. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę osób, które czynnie włączyły się w przebieg procesji. Niech sam Pan Jezus nam wszystkim hojnie błogosławi.

Za  stroną parafialną gdzie również można zobaczyć całą galerię zdjęć z procesji.

 

Glisne - Rektorat p.w. NSPJ

Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała w Glisnem zgromadziła w kościele i na procesji rzesze wiernych, także spoza wioski, którzy podczas Mszy św. i eucharystycznej procesji do czterech ołtarzy dziękowali za dar Eucharystii.

Wierni błagali także, aby miłosierny Bóg zachował od klęsk żywiołowych: gradobicia, ognia, wody i zarazy oraz błogosławił w życiu rodzinnym i w pracy wszystkim tworzącym wspólnotę rektoratu.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Zdzisław Płuska SCJ, dyrektor grupy misjonarzy i rekolekcjonistów księży sercanów z Krakowa. W homilii podkreślił potrzebę korzystania z daru Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, o czym mówił Pan Jezus i co gwarantuje życie wieczne. Zwrócił uwagę na niezastąpioną rolę Eucharystii w życiu uczniów Chrystusa i apelował o częste przyjmowanie Komunii św.

W procesji asysty niosły feretrony figur Matki Bożej i obraz Bożego Serca, które patronuje kościołowi, a przed Najświętszym Sakramentem niesionym w monstrancji szli m.in. służba liturgiczna, strażacy z pocztem sztandarowym, dzieci komunijne i sypiące kwiaty, których – jak zauważył rektor wspólnoty ks. Sawulski SCJ – było więcej niż w poprzednim roku. Rektor też podziękował wszystkim za wspólną modlitwę i świadectwo wiary, podkreślając znaczenie dzisiejszego święta dla umocnienie wiary i miłości do Jezusa obecnego w Eucharystii.

Na zakończenie procesji odśpiewano uroczyste „Ciebie Boga wysławiamy” - starożytny hymn wdzięczności i uwielbienia Boga, towarzyszący podniosłym liturgiom w Kościele. (AS)

 

Za ► stroną Rektoratu gdzie również można zobaczyć całą galerię zdjęć z procesji.

 

Lublin – parafia pw. Dobrego Pasterza

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej wyszliśmy na ulice naszej parafii w uroczystej procesji eucharystycznej. Niech Chrystus Pan ukryty w Eucharystii błogosławi naszej Ojczyźnie, miastu, parafii   i obdarza nas pokojem. Nasz udział w procesji niech będzie publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, obecny na zawsze w naszym życiu. (…)

Mszy przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Gruszka SCJ a kazanie wygłosił ks. Krzysztof Paluch SCJ rektor wspólnoty sercańskiej znajdującej się przy parafii. Do wspólnej celebracji dołączyli również współbracia z innych wspólnot sercańskich znajdujących się w Lublinie.

 

Za ► stroną parafialną gdzie również można zobaczyć całą galerię zdjęć z procesji.

 

Sosnowiec - Parafia Podwyższenia Św. Krzyża

Galeria zdjęć ► nr 1; Galeria zdjęć ► nr 2.

 

Stadniki - Parafia pw. Najśw. Serca Pana Jezusa 

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nasza wspólnota parafialna razem z seminarzystami i przybyłymi gośćmi uwielbiała Boga za dar Jego żywej obecności pośród nas w sakramencie Eucharystii.

W homilii podczas koncelebrowanej Mszy świętej ksiądz Józef Golonka SCJ wyjaśnił istotę przeżywanej uroczystości i przypomniał niezwykłe świadectwa ludzi, dla których Ciało i Krew Chrystusa były codziennym pokarmem na drodze do świętości. Kaznodzieja przywołał między innymi pełną miłości aż po oddanie życia posługę świętego Damiana de Veuster’a, którą pełnił dla żyjących na hawajskiej wyspie Moloka’i trędowatych. Niemniej poruszające było świadectwo sługi Bożego, kardynała Nguyen Van Thuan’a, który mimo uwięzienia go przez komunistyczne władze Wietnamu, z miłości do Eucharystii przez kilkanaście lat na uczynionych ołtarzem własnych dłoniach, sprawował Najświętszą Ofiarę.

Odpowiadając na poruszającą ludzkie serca miłość Bożą oraz świadectwa świętych wyszliśmy wraz z Jezusem eucharystycznym na drogi naszego życia, by w uwielbieniu i dziękczynieniu przyjąć Jego błogosławieństwo.

 

Za ► stroną parafialną gdzie również można zobaczyć całą galerię zdjęć z procesji.

 

Kaplice – Turbacz.

Kolejny rok (już czwarty) gromadzimy się przy Szałasowym Ołtarzu na sprawowanie Eucharystii. Piękna pogoda i bardzo dużo ludzi (110 osób do Komunii św). Po Mszy św. ruszamy przez las z Panem Jezusem. Idąc drogą u podnóża Turbacza zatrzymujemy się przy czterech ołtarzach by Ewangelię rozgłaszać na strony świata. Z wysokości ponad 1000 m.n.p.m głos się lepiej niesie. Kończymy przy Kaplicy papieskiej na Rusnakowej Polanie gdzie przez sezon modlitewny spotykamy się na modlitwie.

Informacja również na 24tp.pl

 

Kluczbork – Dom rekolekcyjny

 

Pliszczyn - Parafia Najświętszego Serca Jezusowego

 

 

Dziękujmy i wysławiajmy Boga, że nam się daje i umacnia nas w naszej wędrówce.