W niedzielę, 8 sierpnia nasza wspólnota parafialna, Parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie, obchodziła Jubileusz 40. lat od erygowania parafii.

Jubileuszowej Eucharystii o godz. 11:30 przewodniczył J.E. Bp Marek Marczak. Cieszyliśmy się obecnością kapłanów pracujących niegdyś w naszej parafii. Wśród nich znaleźli się miedzy innymi: ks. Ryszard Rydlak SCJ oraz ks. Władysław Ostrowski SCJ - byli proboszczowie. Gościlimy również księży z dekanatu bełchatowskiego, siostry zakonne i brata zakonnego pochodzących z naszej parafii. Pośród zaproszonych gości znaleźli się również przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, a także przedstawiciele zakładów pracy z terenu Bełchatowa na czele z PGE. Nie można zapomnieć o licznie zgromadzonych parafianach a także przybyłych na tę uroczystość gości z okolic Bełchatowa.

Na początku liturgii ks. proboszcz Stanisław Jaskuła SCJ powital zgromadzonych gości oraz przedstawił historię naszej parafii. W homilii bp Marek mówił o Jubileuszu oraz o tym czym jest parafia i czym powinna być dla każdego z nas. Po zakończonej Mszy Świętej odmówiliśmy litanię do NMP Matki Kościoła i udaliśmy się w procesji eucharystycznej. Liturgię zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu "My chcemy Boga".

Galeria zdjęć znajduje się ► na stronie Parafii.