W niedzielę (23 lipca 2017 r.) uczestnicy Seminarium Teologicznego mieli możliwość podróżowania do kilku ważnych miejsc, takich jak świątynia Borobudur w Magelang, jaskinia Maria Sendangsono w Kulon Progo oraz Sanktuarium Maryjne i Sanktuarium Serca Jezusowego w Ganjuran. Przed wyjazdem uczestnicy odprawili Mszę świętą, której przewodniczył ks. Joseph Kuate SCJ.

Podróż rozpoczęła się o 9:00 w dwóch autobusach, podzielonych według grup językowych. Minęło półtorej godziny nim uczestnicy z Domu rekolekcyjnego Syantikara dotarli do Świątyni Borobudur. Przed wejściem do świątyni, sercanie odwiedzili rodzinę jednego z indonezyjskich współbraci. Jego rodzina zaoferowała napoje i lokalne specjały.

W towarzystwie dwóch przewodników uczestnicy zwiedzili świątynię Borobudur na szczycie. Świątynia Borobudur jest największą na świecie starożytną świątynią buddyjską, zbudowaną w IX wieku. Przewodnicy poprowadzili dwie grupy do góry, wyjaśniając drogę jaką podążał Budda: od ludzkich namiętności do nirwany (stan wewnętrznego pokoju i zjednoczenia z boską ideą).

Po obejrzeniu majestatu starożytnej świątyni Borobudur uczestnicy udali się na obiad w jednej z pobliskich restauracji, z których roztacza się piękny widok na świątynię Borobudur.

Następnie udano się w godziną podróż do Groty Maryi w Sendangsono, położonej w Banjaroyo Village. Aby dostać się do jaskini Sendangsono, uczestnicy musieli być transportowani mniejszymi samochodami, z powodu wąskiej krętej drogi.

Przybywając do jaskini Maryi w Sendangsono uczestnicy modlili się przez wstawiennictwo Maryi Królowej w ponad 15 językach. Potem niektórzy obmyli ręce i twarz wodą ze źródła w grocie, zgodnie z tradycją zapożyczoną ze świata muzułmańskiego.

Była godz. 16:00, gdy rozpoczęto podróż do Sanktuarium Maryjnego i Sanktuarium Najświętszego Serca w Ganjuran. Po przybyciu do kościoła uczestnicy słuchali o historii kościoła i świątyni. Po niedawnym trzęsieniu ziemi kościół został odbudowany w stylu hindusko-jawajskim i prezentuje wiele symboli pochodzących z lokalnej kultury.

Po wyjaśnieniu uczestnicy mieli czas na osobistą modlitwę przed Świątynią poświęconą Najświętszemu Sercu Jezusa.

Trasa zakończyła się piękną tradycyjną kolacją wraz z dobroczyńcami w restauracji Bale Raos w Yogyakarcie.

 

Informacje na stronie generalnej Zgromadzenia www.dehon.it

English

Italiano