Po raz pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych był celebrowany 25 lipca 2021. Papież w Orędziu na ten dzień zwrócił uwagę, że dziś często zapomina się o osobach starszych.

Papież podkreślił, że osoby starsze z powodu wieku często doświadczają nieuniknionych przemian w swoim organizmie. To sprawia, że szczególnie potrzebują drugiego człowieka. Tu z pomocą powinni im przyjść najbliżsi, ale także parafie. Problemem wielu starszych jest również samotność.

 

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO

ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCH

„JA JESTEM Z TOBĄ PRZEZ WSZYSTKIE DNI”

 

Drodzy dziadkowie, drogie babcie,

„Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” (por. Mt 28, 20) – to obietnica, jaką Pan złożył uczniom zanim wstąpił do Nieba i którą dziś powtarza także Tobie, drogi dziadku i droga babciu. Tobie. „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”, to także słowa, które jako Biskup Rzymu i jako osoba starsza jak Ty, chciałbym skierować do Ciebie, z okazji tego pierwszego Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych: cały Kościół jest blisko Ciebie – mówiąc lepiej: jest blisko nas – troszczy się o Ciebie, kocha Cię i nie chce Cię opuścić!

Zobacz całe Orędzie na ► Vatican.va

Msza  25.07.2021 (kliknij w zakładkę PL) i  Anioł Pański (po polsku zakładka PL)

 

Z tej okazji Orędzie Papieża w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Węglówce zostało odczytane przez Młodzież Parafii jako swoiste życzenia dla swoich Dziadków, Babć i Osób starszych.

Materiały:

https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/07-26a.php3

https://www.niedziela.pl/artykul/79764/nd/Sw-Joachim-i-sw-Anna---rodzice-dziadkowie

https://www.radiomaryja.pl/kosciol/oredzie-papieza-franciszka-na-swiatowy-dzien-dziadkow-i-osob-starszych/