- Potrafimy zepsuć wszystko, co Pan Jezus zaplanował tylko dlatego, że chodzimy jak pawie. Że nosimy się w Kościele, jakbyśmy byli kimś lepszym. I to jest gigantyczna przeszkoda w ewangelizacji. Czynimy siebie nauczycielami, faryzeuszami i ludzie nie chcą z nami gadać - mówił ks. Michał Olszewski SCJ w jednej z konferencji wygłoszonych na Przystanku Jezus.

Tematem tegorocznego przystanku był werset z Ewangelii Mateusza: "wszyscy jesteśmy braćmi". Do tego fragmentu Ewangelii odniósł się ks. Michał Olszewski SCJ, głosząc rekolekcje dla ewangelizatorów zebranych w Czaplinku. Podczas pierwszej konferencji podkreślał, że droga ewangelizacji zaczyna się w pozytywnej odpowiedzi na zaproszenie Pana Boga. 

- To jest początek – i stajesz przed wyborem. Czy będziesz klerykałem czy bratem? Terrorystą religijnym czy dzieckiem Boga? Faryzeuszem czy bratem? Jezus mówi, że faryzeusze tylko jedną rzecz zrobili dobrze: odpowiedzieli na zaproszenie Pana Boga, poszli drogą powołania, ale potem było tylko gorzej. 

Całość artykułu na stronie: https://deon.pl/wiara/wiara-i-spoleczenstwo/ks-olszewski-o-ewangelizacji-masz-wybor-czy-bedziesz-terrorysta-religijnym-czy-dzieckiem-boga